بی‌دود یا همان بیدود، از #Gamification بهره می‌برد. Gamification یا به قول فرهنگ‌ستان بازی‌وار‌سازی» اصطلاحی است که در این سال‌ها خیلی سر زبان‌ها افتاده و کاربردهای متعددی پیدا کرده است. #گیمیفیکیشن درواقع روشی است که فعالیت‌های عادی و حتی خیلی جدی را برای شما مثل یک بازی، جذاب و سرگرم‌کننده می‌سازد، جوری که از انجام دادن‌ش لذت ببرید و شوق تکرارش را داشته باشید. شما وقتی از این دوچرخه‌ها استفاده می‌کنید حال و هوای ورود به یک بازی جمعی را پیدا می‌کنید. برای من که چیزی شبیه بازی #GTA است!. روی نقشه دوچرخه را پیدا می‌کنم و از کنار خیابان برش می‌دارم، بعد هر جا که دلم خواست رهای‌ش می‌کنم!، انگار که تهران پلتفرم یک بازی کامپیوتری است و همه می‌توانند خود را وارد این بازی کنند.

بیدود از مفهوم #Co بهره می‌برد. Co پیش‌وندی است که در زبان انگلیسی برای ساخت مفهوم اشتراک استفاده می‌شود. الآن از کلماتی مثل #Coliving #Cospace و #Cowork در ادبیات معماری و شهرسازی استفاده می‌شود. #دوچرخه_های_اشتراکی هم در دنیا در امتداد همین مفهوم ایجاد شده‌اند. در #دنیای_اشتراکی همه چیز بهینه می‌شود، هزینه و مصرف کم شده و بهره‌وری بالا می‌رود. مثلاً برای منی که دوچرخه‌ام سال‌هاست به خاطر دردسرهای نگه‌داری‌اش گوشه‌ی حیاط افتاده و چیزی شبیه به آینه دق شده، دوچرخه‌ی اشتراکی یک آشتی دوباره با #شهرپیمایی روی دو چرخ، با هزینه و دردسرِ خیلی کم‌تر است.

فقط خواستم اشاره‌ای به این دو موضوع بکنم، نقد دوچرخه‌ها را بقیه زیاد نوشته‌اند. صرفاً این را بگویم که از بیدود باید در سرازیری استفاده کنید و الا ممکن است به کل قید دوچرخه‌سواری را بزنید. :)

راستی اگر خواستید ثبت‌نام کنید این کد من است: B07AD

* آدرس صفحه‌ی صاحب عکس را هم گم کردم متأسفانه.

دو نگاه تقریباً نظری به بیدود

نمونه تفکر در قرآن - شماره ۲

نمونه تفکر در قرآن - شماره ۱

استفاده ,یک ,خیلی ,بازی ,پیدا ,بیدود ,است که ,هزینه و ,افتاده و ,چیزی شبیه ,که در

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

به Game Town خوش امدید جلوگیری از خشونت دوستداران ادبیات فارسی وبلاگ حنانه اسماعیلی خانه ی بازی لی لی پوت بلاگی برای فایل فولدر تعمیر درب شیشه ای “اپراتورشیشه ای” طاق. جدیدمارکت